آموزش سیسکو

مقایسه روترهای سیسکو نسبت به رقبا

مقایسه روترهای سیسکو نسبت به رقبا

در این مقاله برای مشخص کردن قابلیت روتر های سیسکو نسبت به رقبا در مورد روتر سیسکو صحبت می کنیم. که در چندین رده مختلف دسته بندی می شود که هر رده برای محیط های خاصی از شبکه طراحی شده اند. مهم ترین دسته ها شامل روترهای edge و core می باشد. که ما قصد داریم تفاوت روترهای سیسکو در این دو دسته را با روترهای سایر برندها مقایسه کنیم.

برخی از ویژگی های اساسی مشترک بین روترهای سیسکو و سایر برندها وجود دارد، اما مقایسه آنها چند تفاوت اساسی را برجسته می کند. به عنوان مثال، بررسی دقیق تر نشان می دهد که روتر سیسکو در مقایسه با سایر روترها از قابلیت های مختلف پورت های فیبر نوری پشتیبانی می کند.

مقایسه روتر سیسکو با سایر روترها

شناسایی برخی از ویژگی های اصلی روتر سیسکو در مقایسه با سایر برندها، مقایسه آنها را با استفاده از مشخصات فنی آسان می کند. مقایسه مستقیم روترهای سیسکو با سایر روترها نشان می دهد. که طراحی آنها متناسب با سخت افزار شبکه محل مورد استفاده می باشد.

این بدان معناست که در کنار روترهای سیسکو باید از سوئیچ های سیسکو و همچنین در کنار سایر روترها از سوئیچ های همان برند استفاده نمود.

این کار به شما کمک می کند تا از مشکلات ناشی از عدم سازگاری جلوگیری کنید. برای مقایسه روترهای سیسکو با سایر برندها جنبه های مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

 

مقایسه روتر سیسکو با سایر روترها

مقایسه روتر سیسکو با سایر روترها

قابلیت روتر های سیسکو؛ میزان پشتیبانی از برنامه های شبکه

روتر سیسکو مجموعه های مختلفی را شامل می شود، تقریباً هر محیط و هر نوع استفاده از شبکه را پوشش می دهد. سیسکو روترهایی را برای مشاغل کوچک، دفاتر شعبه، شرکت ها، مراکز داده، مراکز صنعتی و ارائه دهندگان خدمات تهیه می کند. روتر سیسکو به اندازه یک واحد رک می باشد. مدل های پیشرفته، مانند روترهای سری cisco router ASR 9000 از سرعت 100 گیگابیت پشتیبانی می کنند.

برخی از مدل های روتر ماژولار سیسکو به عنوان یک شاسی کاملا قابل تنظیم طراحی شده اند .که امکان مقیاس پذیری بیشتر را فراهم می کند. سری cisco router ASR 1000 و سری cisco router ASR 9000 نمونه های بارز این موضوع هستند.

سایر روترها معمولا محیط شبکه های سازمانی، مرکز داده، مراکز صنعتی و ارائه دهنده خدمات را پوشش می دهند. اندازه این روترها نیز به اندازه یک واحد رک می باشد و فقط مدل های رده بالاتر از سرعت 100 گیگابیت پشتیبانی می کنند. برخی از روترها در اندازه های یک شاسی سرور در دسترس هستند که می توان پورت ها و ماژول های اضافی را در آینده به آن اضافه نمود.

 

قابلیت روتر های سیسکو، سهم روترها از بازار

نکته ای که در مقایسه روتر سیسکو و سایر برندها برجسته شده است. این واقعیت است که سیسکو سهم بیشتری از کل بازار روترها را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل، مهندسین خدمات سیسکو و منابع پشتیبانی آنلاین بیشتری در مقایسه با سایر برندها برای عیب یابی مشکلات سخت افزاری وجود دارد.

معماری های مختلف روترها

مقایسه روتر سیسکو با سایر برندها همچنین نشان می دهد .که اگرچه روترهای سیسکو و سایر برندها هر دو مکانیزمی برای سفارشی سازی تنظیمات و ماژول های پورت دارند. اما این سیستم ها بسیار متفاوت با هم هستند. سیسکو بر خلاف سایر روترها که از یک سیستم چند لایه ماژولار (MPC) و کارت های رابط ماژولار (MIC) استفاده می کنند. از کارت های خطی که مستقیماً در شاسی روتر قرار می گیرند استفاده می کند. همچنین در سایر روترها، MPC وارد شاسی روتر می شود. سپس چندین MIC بر روی MPC سوار می شود.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید